MR Görüntüleme Merkezi


 • Manyetik Rezonans Görüntüleme kısa adı ile MR, okunuşu ile ise Emar; hastaların iç organlarını görüntüleyen ve hastalıkların tanısının koyulmasında etkili olan cihaza verilen genel addır. Genel anlamda MR çektirme diye tabir edilen tetkik genellikle MR görüntüleme merkezi veya hastaneler tarafından verilebilmektedir. MR hastalık şüphesi bulunan tüm organlar için hayati önem taşıyor. MR sistemleri, sağlıklı ve hastalıklı bölge, doku ayrımını yapmada belirleyici rol oynuyor. Uzmanlar, MR çekimi isteyerek tanı ile hastanın sürecini netleştirebiliyor.

  simdi_ara

  MR Görüntüleme Merkezi Hizmetleri

  BT: Bilgisayarlı Tomogrofi, bir görüntüleme cihazıdır. BT koroner anjiyografi başta olmak üzere tüm vücut incelemelerinde etkilidir.

  MR: Tıptaki yenilikçi gelişmeler ve teknolojinin ilerlemesi sayesinde MR cihazları da gelişimini sürdürmüştür. MR ile organlardaki ve dokulardaki hareket izlenerek tanı koyulması sağlanmaktadır.

  Dijital Röntgen: MR görüntüleme merkezlerinde verilen yaygın bir hizmettir. Dijital olarak ekranlardan incelenebilen ve arşivlenebilen röntgen sistemleri son yıllarda son derece yaygınlaşmıştır.

  Renkli Ultrason: Renkli ultrason ile hastalıklar daha detaylı gözlenebiliyor. MR görüntüleme merkezi ultrason hizmetleriyle hastalıkların teşhisini sağlamaktadır.

  Sorularınız İçin Buradayız

  Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarı, 1992 yılından bu yana gelen taleplere doğru cevap vermek ve tıbbi desteği sürdürmek için alanındaki teknolojileri yakından takip eden bir hizmet kuruluşudur.

  randevu_al