Kardiyak MR


 • Kardiyak MR Nedir?

  Kardiak MR doğumdan gelen kalbe ait hastalıkları, kalp boşlukları ile kalbe giren ve çıkan ana damar yapılarının değerlendirilmesi ve fonksiyonları bakımından çok önemli bilgiler sağlamaktadır.
  Kardiyak MR İncelemesi ile kalp damar tıkanıklıklarının değerlendirilmesi, Kalp krizi sonrası kalp kasının ne kadar etkilendiğinin ve bu etkilenme sonucu kalp kasının ne kadarının canlı ve fonksiyonel yapısını koruyabildiğinin değerlendirilmesinde Kardiomiyopatiler olarak adlandırılan kalp kası hastalıklarının ve kalp içi kitlelerin değerlendirilmesinde yol gösterici olarak kullanılmaktadır.

  MR Bilgi için Formu Doldurabilirsiniz

  Sonomed’de Kardiyak MR

  İleri teknoloji MR cihazlarında yapılabilen ve uzmanlık gerektiren inceleme merkezimizde kardiak MR konusunda tecrübeli hekimlerimiz tarafından yapılmakta ve raporlanmaktadır. Kardiak MR işleminin yapılmasında tetkikin  Uzman Radyoloji Uzmanı eşliğinde yapılması çekim protokollerinin Uzman Radyoloji Hekimi tarafından belirlenmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle Sonomed’de kardiak MR çekimleri, konusunda deneyimli teknikerler ve Radyoloji Uzmanı Hekim ile birlikte yapılır.

  randevu_al

  simdi_ara


  Kardiyak MR Sunum


-->